Mediamyynnin yhteystiedot

Mediamyynnin yhteystiedot

Ota yhteyttä, kun tarvitset näkyvyyttä eri kanavissamme. Autamme löytämään ratkaisut tehokkaaseen mainontaan. 

Kaikki ilmoitusaineistot osoitteeseen aineisto@kpk.fi

Konsernin julkaisuliiketoiminnan johtaja
Alpo Ohtamaa 
020 750 4601 
alpo.ohtamaa@kpk.fi


Keskipohjanmaa

Myyntijohtaja
Tapani Mustonen 
044 586 3056
tapani.mustonen@kpk.fi

Myyntipäällikkö, Kokkola
Kirsi Panula
040 127 8803
kirsi.panula@kpk.fi

Myyntipäällikkö, Ylivieska
Pirjo Savaloja
050 598 2035
pirjo.savaloja@kpk.fi

Myyntipäällikkö, Kalajoki
Armi Vähä-Pudas
040 074 5098
armi.vaha-pudas@kpk.fi

Myyntineuvottelija, Kokkola
Ritva Myllymäki
050 598 2033
ritva.myllymaki@kpk.fi

Myyntineuvottelija, Kokkola 
Anssi Mäkelä
050 598 2061
anssi.makela@kpk.fi

Myyntineuvottelija, Kokkola 
Joachim Kåla
045 110 5132
joachim.kala@kpk.fi

Myyntineuvottelija, Kokkola
Niina Palosaari
040 718 5350
niina.palosaari@kpk.fi 

Mediasihteeri, Kokkola 
Päivi Känsäkoski
020 750 4476
paivi.kansakoski@kpk.fi


Kalajokilaakso

Myyntipäällikkö
Päivi Kajasmaa
020 750 4606
paivi.kajasmaa@kpk.fi

Myyntineuvottelija
Heikki Korhonen
020 750 4605
heikki.korhonen@kpk.fi

Myyntineuvottelija
Kirsi Pinola
020 750 4678
kirsi.pinola@kpk.fi

Myyntineuvottelija
Armi Vähä-Pudas
020 750 4713
armi.vaha-pudas@kpk.fi


Lestijoki-lehti

Myyntipäällikkö
Terttu Vierumäki
020 750 4613
terttu.vierumaki@lestijoki-lehti.fi


Kokkola-lehti

Myyntipäällikkö
Tom Frilund
020 750 4684
tom.frilund@kpk.fi

Myyntijohtaja
Tapani Mustonen
020 750 4486
tapani.mustonen@kpk.fi


Haapavesi-lehti

Myyntipäällikkö
Jaana Heikkilä
0440 777971
jaana.heikkila@haapavesi-lehti.fi


Nivala-lehti 

Myyntipäällikkö
Antti Leinonen
050 540 3870
antti.leinonen@kpk.fi


Kalajoki-seutu

Myyntipäällikkö
Armi Vähä-Pudas
020 750 4713 
0400 745 098
armi.vaha-pudas@kpk.fi

Myyntineuvottelija
Airi Vihelä
020 750 4733
airi.vihela@kalajokiseutu.fi


Perhonjokilaakso

Myyntipäällikkö 
Outi Lindström
040 664 7020
outi.lindstrom@kpk.fi


Selänne-lehti

Myyntineuvottelija
Heikki Syrjäniemi
0400 804 337
heikki.syrjaniemi@selanne-lehti.fi


PS Pulssi ja Pietarsaaren Sanomat

Myyntipäällikkö
Joachim Kåla
045 110 5132
joachim.kala@pietarsaarensanomat.fi

Mediamyyjä
Annika Annala
040 960 4886
annika.annala@pietarsaarensanomat.fi



KP24.fi 

Myyntipäällikkö
Jaakko Niemelä
040 679 0660
jaakko.niemela@kpk.fi