SÄÄ
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
#
to 7.12.2017 klo 13:05 [päivitetty to 13:05] 0

Työttömien yhdistykselle lisää projektirahaa

Kaupunginhallitus päätti vapauttaa sulkutililtä 5 000 euron erän rahoitusta Ylivieskan Työttömien yhdistyksen hankkeelle, jonka tavoitteena on uudelleen organisoida ja vakiinnuttaa yhdistyksen toiminta. Tavoitteena on myös käynnistää kahvilatoiminta työttömille ja vähävaraisille.

Kaupunki on järjestänyt hankkeelle väliaikaisrahoituksen korottomalla lainalla, jonka pääoma on siirretty kyseiselle sulkutilille. Lainaa lyhennetään sitä mukaa kuin hankkeen leader-avustusta maksetaan.

Julkaisemme kommentit tarkistuksen jälkeen nimimerkillä tai nimellä. Käytämme nimimerkkiä, mikäli se on syötetty. Tarvitsemme nimen toimituksen käyttöön kommentin julkaisemiseksi.


Kommentit

FINGERPORI

Fingerpori